Не лише пряма агресія, – Загороднюк про загрози в Чорному та Азовському морях

Загороднюк розповів про загрози від Росії в Чорному та Азовському морях

Через Росію загрози в морському просторі України постійно зростають. Водночас РФ не обмежується лише прямою агресією. Об этом сообщает yolk-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

Росія продовжує також перешкоджати свободі судноплавства та розвитку морської індустрії України. Про це сказав міністр оборони України Андрій Загороднюк під час III Міжнародної конференції з питань морської безпеки, а тези із виступу опублікував на своїй фейсбук-сторінці.

Варто знати: Американські катери Island для України прибули до Одеси

Загороднюк наголосив, що без потужних військово-морських сил ці проблеми не вирішити.

Військові морські загрози для України на Чорному та Азовському морях постійно зростають. Безперечно, винна у цьому Росія,
– наголосив він.

Міністр наголосив, що Конференція у Одесі – "ще одне підтвердження сталих планів України відновити наші ВМС, які з окупацією Криму втратили значну частину своїх спроможностей".

"За "Стратегією 2035", ми захищаємо прибережні води України та наші інтереси у виключній морській економічній зоні, відновлюємо морську інфраструктуру, виховуємо мотивований персонал, створюємо пакет соціальної підтримки задля того, щоб наші ВМС повністю могли сконцентруватися на перемозі та ефективному захисті наших національних інтересів", – додав він.

17 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію в зв’язку з мілітаризацією Росією окупованого Криму, Чорного і Азовського морів. Вона закликає країну-агресора вивести свої війська з території півострова і засуджує нарощування російської військової присутності у Чорному і Азовському морях.

Які провокації влаштовує Росія Україні у морях?

  • Перед початком міжнародних навчань Sea Breeze 2019 Росія видала міжнародний припис (0698/2019), яким перекрила район на 8 тисяч квадратних кілометрів у Чорному морі.
  • Саме у цьому районі мала бути розташована одна з локацій міжнародних навчань за участі кораблів України, Болгарії, Румунії, Грузії, Великої Британії та США.
  • Окрім того, Росія блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямують до українських портів. Час затримки кораблів може становити понад тиждень.
  • До того ж, під Кримським мостом не можуть пройти судна, висота яких становить 33 метри і більше. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.

Джерело статті: “http://24tv.ua/ne_lishe_pryama_agresiya__zagorodnyuk_pro_zagrozi_v_chornomu_ta_azovskomu_moryah_n1233959”

Оставить комментарий

Новые сверху Старые сверху

ТОП 24

Вход